Farmaceuti pobedili u Zaječaru

zdravlje

Zaječar – Košarkaši leskovačkog Zdravlja slavli su na gostovanju u Zaječaru pobedu u duelu sa ekipom Mladosti rezultatom 67:77, po četvrtinama 19:17, 16:23, 15:14, 16:23.

“Farmaceuti” su do pobede stigli pre svega zahvaljujući dobroj igri u odbrani tokom čitave utakmice, a odlučujuću prednost Leskovčani su napravili u drugoj i poslednjoj četvrtini.

Ekipu Zdravlja do 10. pobede u sezoni predvodio je Tomislav Tešović sa “dabl dabl” učinkom (15 poena i 15 skokova), a dobru igru pružili i Cvetković sa 18 poena, Miljković sa 15 poena i 6 asistencija i Ristić koji je meč završio sa 8 poena i 7 asistencija.

Prvi deo prvenstva u Prvoj regionalnoj ligi Istok Zdravlje je završilo na odličnom 3. mestu sa 23 osvojena boda, samo 2 manje od vodeće ekipe Knjaževca.

Prvenstvo se nastavlja 1. februara kada se igraju utakmice 14. kola.