Moravac Orion prvak jeseni – Dubočica pobedila Piroćance

Fk dubocica radnicki

Leskovac – U utakmicama poslednjeg 15. kola jesenjeg dela prvenstva Istočne grupe srpske fudbalske lige postignuti su ovi rezultati: Trgovački – Moravac Orion 1:2, Moravac (Predejane) – Radnički (Sviljanac) 2:0 i Dubočica – Radnički (Pirot) 1:0.

Titulu jesenjeg prvaka osvojila je ekipa Moravac Oriona iz Mrštana sa tri boda više u odnosu na drugolasiranog pirotskog Radničkog.

Dubočica je na opšte iznenađenje sportske javnosti uspela da osvoji sva tri boda u duelu sa favorizovanim pirotskim Radničkim koji je uoči poslednjeg jesenjeg kola na srpskoligaškom istoku zauzimao vodeće mesto na tabeli.

Pitanje pobednika odlučeno je u 77. minutu kada je na centaršut Dimitrija Đokića iz slobodnog udarca golmana gostiju savladao Milan Cakić.

Piroćanci su prethodno u dva navrata propustili svoje prilike u 65. minutu da dođu u vođstvo kada su najpre Aleksandar Stojković, a potom i Petar Mitić prodrmali okvir leskovačkog gola ali su stativa, a potom i prečka sprečile promenu rezultata.

Iz prvog dela igre jedino je vredan pokušaj Dimitrija Đokića da iz slobodnog udarca zagreje dlanove čuvara mreže Radničkog. Ovaj susret je pred oko 300 gledalaca vodio Miloš Janković iz Negotina.