rk

Vlasotince – Rukometaši Dubočice 54 prošle subote su u Vlasotincu savladali domaći istoimeni tim rezultatom 33:21 u komšijskom derbiju odigranom u okviru  16. kola Istočne grupe prve lige.

Posle početkog odmerabanja snaga domaći su u 8. minutu poveli sa 6:3 ali se do 12-og utakmica već vratila u egal koji je trajao sve do završnice prvog dela igre kada su sa četiri vezana gola Leskovačni poveli sa 15:11 i na odmor otišli rezultatom 16:12.

Prvi minuti nastavka meča doneli su novu seriju od 4:0 Dubočice 54 koja je kao je vreme odmicalo u dva navrata stigla i do plus 10 na utakmici i na kraju došla i do maksimalnih i konačnih 33:21 u poslednjem minutu ovog susreta.

Kod gostujućeg sastava istakli su se Milenković sa 9 i Petković sa 5 postignutih golova, dok su u redovima Vlasotinčana bolji od ostalih bili Aleksić sa 7 i Bidžić sa 6 pogodaka.

Ovaj susret vodio je arbitarski par Milošević (Leskovac) – Koprivica (Niš).