Tesna pobeda Zdravlja u Medveđi

KK Zdravlje 3

Medveđa – Košarkaši Zdravlja sinoć su u Medveđi u komšijskom derbiju odigranom u okviru 11. kola Istočne grupe prve regionalne lige savladali ekipu domaće Jablanice rezultatom 87:83.

Do pobede u Medveđi sa četiri poena razike leskovački farmaceuti došli su u penal završnici. Počelo je odličnom igrom domaćih koji su prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa plus 16, ali je Zdravlje do odlaska na odmor prednost domaćih svelo na četiri poena.

Nakon treće deonice meča završene sa 26:17 za Leskovčane u poslednjih deset minuta aktivne igre ušlo se sa prednošću gostiju od pet poena, a onda je Jablanica serijom od 17:3 preokrenula rezultat, pa se o pitanju pobednika odlučivalo u samoj završnici ovog meča.

Kod Zdravlja istakli su se Ristić sa 35 i Denić sa 10 postignutih poena, u redovima domaćih najefikasniji su bili Trajković sa 28 i Nikolić sa 22 koša. Sudio je arbitarski par Miletić – Ljubić.