Zzjz Leskovac obeležio slavu

Činom rezanja slavskog kolača, zaposleni u Zavodu za javno zdravlje Leskovac, u prisustvu predstavnika lokalne samouprave, obeleželi su slavu ove zdravstvene ustanove – Svetog Vasilija Ostroškog.

Tokom presecanja slavskog kolača, sveštenik Marko Adamović poželeo je svim zaposlenima u ovoj zdravstvenoj ustanovi mnogo zdravlja i blagostanja, kao i da ih Sveti Vasilije Ostroški čuva.

Ovogodišnja domaćica Zorica Ilić predala je slavu Bojani Damnjanac.

Podsetimo, ovom svetitelju u čast podignute su i brojne crkve zadužbine. U Beogradu, u crkvi cara Konstantina i carice Jelene na Voždovcu, čuva se omofor Svetog Vasilija.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *