Besplatno letovanje za decu iz hraniteljskih porodica

Deca bez roditeljskog staranja koja se nalaze u hraniteljskim porodicama i ove godine su otputovala na letovanje u Grčku, zahvaljujući Gradu Leskovcu, Centru za socijalni rad, uz veliku podršku Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja. Oni će deset noći, odnosno jedanaest dana, boraviti u Nea Kalikratiji.

Decu bez roditeljskog staranja su sinoć na letovanje ispratili predstavnici Centra za Socijalni rad, koji su deci i hraniteljima poželeli srećan put i lep provod u ime gradonačelnika dr sci. med. Gorana Cvetanovića.

Ove godine su 34 deteta odabrala letovanje, koje je organizovao tim stručnjaka iz Centra za socijalni rad u Leskovcu. Za tu namenu izdvojeno je 3.456.000 dinara sa PDV-om.

Deci je obezbeđena lekarska pratnja, profesionalni spasilac, a sa njima će krenuti i hranitelji, koji putuju o svom trošku, kao i dva stručna radnika Centra za socijalni rad.

-Cilj grada Leskovca je da uspostavi efikasan sistem socijalne zaštite koji će odgovoriti na potrebe svih građana i koji će podržavati ranjive pojedince i grupe kojima je potrebna pomoć društva i države. Naša je obaveza da deci iz hraniteljskih porodica, kao najranjivijoj grupi u sistemu socijalne zaštite, pružimo svu moguću ljubav, negu, dom, podršku i poverenje- ističe se u saopštenju za javnost Kabineta gradonačelnika.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com