“Dubočica 54” izgubila od “Dinama” iz Pančeva rezultatom 19:20

I pored velike podrške navijača i činjenice da poslednjih 13 minuta nisu primili gol, rukometaši leskovačke Dubočice 54  izgubili su na svom terenu od pančevačkog Dinama rezultatom 20:19 u 7. kolu ARKUS lige.

Dubočica je nakon pet pobeda i dva poraza pala na 3. mesto na tabeli.

Rukometaši Dubočice 54, koji su na ovom meču igrali bez najbolje strelca Andrije Atanaskovića,  su loše startovali i za 3 minuta primili 3 gola. Usledila je borba na obe strane, a Leskovčani su uspeli da izjednače u 24. minutu (8:8).

Golovima Nikolića i Stankovića Dubočica je pred kraj prvog poluvremena vodila sa 2 gola razlike (11:9), ali je Dinamo uzvratio serijom 3:0 i na pauzu otišao sa golom prednosti (12:11). Iako su gosti u 43.minutu imali plus 6, usledila je uzbudljiva završnica i odlična igra, pre svega, u odbrani domaćina koji su poslednji gol primili u 47. minutu (20:14).

Leskovčani su uspeli da smanje zaostatak na minus 1 (20:19) u 57. minutu, ali poslednja tri minuta leskovačka publika nije videla gol na obe strane. Tako su Pančevci ostvarili šestu pobedu u sezoni.

Najefikasniji u domaćem timu je bio kapiten Aleksandar Marinković koji je dao 5 golova.

Nakon 7. kola ARKUS lige Dubočica zauzima treću poziciju sa pet pobeda i dva poraza i pala je za jedno mesto na tabeli jer drugoplasirani Novi Pazar ima isti broj bodova, ali bolju gol-razliku.

Naredni meč, koji je u nedelju, 3. novembra od 18 sati, Leskovačni igraju u Kikindi protiv istoimenog tima.