SPORT: RK Dubočica 54 – RK Vojvodina 28:33

Rukometaši leskovačke Dubočice 54 poraženi su proteklog vikenda na gostovanju u Novom Sadu od ekipe Vojvodine sa rezultatom 33:28. Ovaj meč odigran je u okviru 5. kola plej-ofa Arkus lige.

Vojvodina je sve do 22. minuta bila u egalu sa Dubočicom 54. Ključnu prednost aktuelni šampion stekao je u finišu prvog poluvremena, kada je slomio otpor rivala i poveo 15:11, a na pauzu se otišlo pri rezultatu 16:13.

Leskovčani su uveli meč u neizvestan period, kada su pritisli Novosađane, a potom i prišli na gol zaostatka (24:23). Ipak, ponovo je u samoj završnici koncentrisanija bila Vojvodina, koja je na kraju slavila sa 33:28.

Za igrača utakmice proglašen je Simo Šijan, koji se pet puta upisao u listu strelaca, a najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jovica Nikolić, koji je brojao do 12 pogodaka. Andrija Atanasković bio je precizan osam puta u dresu Dubočice 54.

U sledećem 6. kolu, Dubočica 54 dočekuje ekipu Partizana.