Zdravlje pobedilo sa plus 42!

kk zdravlje

Leskovac – Košarkaši Zdravlja sinoć su na svom terenu bili sigurni u duelu sa gostima iz Soko Banje i zabeležili novu pobedu rezultatom 102:60 u utakmici 10. kola Istočne grupe Prve regionalne lige.

U sjajnom izdanju leskovačkih faramaceuta posebno su se istakli Cvetković sa 17 poena, Ristić i Stanković koji su se po 16 puta uisali u listu strelaca.

Domaći su silovito krenuli i već posle prve četvrtine stigli su do vođstva od plus 12 (24:12), a do odlaska na odmor prednost je narasla na 25 poena, ali to nije značilo da će Zdravlje opuštenije ući u nastavak susreta.

Naprotiv ređali su se poeni i nakon 31:16 u trećoj i 21:19 u poslednjoj četvrtini stiglo se do pobede sa trocifrenom rezultatom 102:60.

Kod gostiju jedino je vredan pomena učinak Kančara sa 15 postignutih koševa.

Sudio je niški arbitarski par Božić – Ljubić.

U narednom kolu Zdravlje će u okružnom derbiju odmeriti snage sa Jablanicom u Medveđi.