Košarkaši Zdravlja u duelu sa Vranjancima brojali do plus 36

kk zdravlje

Leskovac – Košarkaši Zdravlja sinoć su u Leskovcu savladali ekipu Juga iz Vranja rezultatom 100:66 u utakmici pretposlednjeg 12. kola prvog dela takmičenja u istočnoj grupi Prve regionalne lige.

Farmaceuti su na svom terenu opravdali ulogu favorita i naneli komišijama iz Vranja katastrofalan poraz od čak 36 poena razlike.

Pobeda bi možda bila i ubedljivija da u poslednjoj četvrtini domaći nisu ublažili ritam igre jer su na dva minuta pre kraja treće deonice susreta na svom kontu imali i maksimalnih plus 46.

Nakon prvih dvadeset minuta aktivne igre ekipa trenera Dragana Arsića vodila je sa 54:31 i već tada je bilo rešeno pitanje pobednika.

U redovima leskovačkih farmaceuta na ovom meču istakli su se Denić sa 20 postignutih poena i šest skokova i i Mitić sa 14.

Zanimljivo je da su se svi domaći igrači koji su bili u sastavu upisali u listu strelaca.

Kod Vranjanaca bolji od ostalih bili su Jovanović sa 23 i i Stojković sa 16 koševa. Sudio je niški arbitarski par Simonović – Stošić.