Rukometaši Dubočice 54 savladali Proleter i zauzeli drugo mesto na tabeli

Rukometaši leskovačke Dubočice su na svom terenu, u 9. kolu ARKUS lige savladali zrenjaninski Proleter  rezultatom 36:28. Novim bodovima Leskovčani su se popeli na tabeli i sada zauzimaju drugo mesto.

Nakon solidnog početka utakmice koji su obeležili golovi i odbrane na obe strane, domaći rukometaši su u 10. minutu gubili sa tri gola razlike. Dobrom serijom Simića i Atanaskovića, Leskovčani su se vratili u igru, a golovima Pavlovića i Matovića u poslednjem minutu prvog poluvremena preuzeli vođstvo i na pauzu otišli sa dva gola prednosti -18:16.

Bolji start imali su Leskovčani na početku drugog poluvremena, a brzim napadima i dobrom odbranom u 40. minutu imali i plus 6. Tako je ostalo sve do samog kraja utakmice, kada su rukometaši Dubočice slavili sa 8 golova razlike.  Najviše pogodaka na ovoj utakmici postigao je kapiten Leskovčana Marinković koji je od 9 golova, 8 dao sa linije sedmerca.

Novim bodovima Dubočica se popela na tabeli i sada je na 2. mestu, iza Dinama.  Naredni meč Leskovčani igraju protiv ekipe Novog Pazara.