Aktavis akademija opravdala ulogu favorita u Nišu

unnamed

Leskovac / Niš – Kadeti Aktavis akademije savladali su u Nišu ekipu Nibaka rezultatom 67:49 u utakmici u utakmici 9. kola Jedinstvene lige Srbije.

Leskovčani su u Nišu opravdali ulogu favorita i bez većih problema savladali ekipu sa samog dna tabele što im je omogućilo da zadrže odličnu četvrtu poziciju u ligi iza Zemuna, Crvene zvezde i Partizana. Aktavis akademija odlično je otvorila meč i već na poluvremenu stečena je odlučujuća prednost od 16 poena.

I u nastavku ovog susreta gosti su dominirali pa se posle 11:16 u trećoj četvrtini stiglo i do plus 21, a u poslednjoj deonici ovog meča Nibak je uspeo samo da ublaži poraz na konačnih 67:49.

Leskovčani su na ovom susretu postigli 7 trojki prema samo jednoj Nišlija,a dominirali su i u skoku i šutu za dva poena.

Najefikasniji u redovima Aktavis akademije bili su Dimitrijević sa 23 i Miletić sa 17 poena, dok su u redovima domaćih bolji od ostalih bili Petković sa 14 i Stanković sa 10 koševa. Sudio je arbitarski par Igor Đorđević – Ivana Milovanović.